קצת עליי

קצת עליי

תמונה עופר

אידיאליסט מפוכח המאמין באפשרות לתיקון החברה .

דוקטור למשפטים. עבודת הדוקטורט שלי, שהוגשה לפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, עוסקת במאבק הפוליטי סביב הניסיון לכלול שיקולים של אחריות חברתית במסגרת הרפורמה בחוק החברות הבריטי בשנת 2006.

אני מרצה בכיר בפקולטה למשפטים במכללה האקדמית צפת.

אני עומד בראש הקליניקה לתאגידים וחברה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

עמית בכיר במכון החשיבה שחרית ועמית במכון ון ליר בירושלים.

ממייסדי כתב העת מעשי משפט – כתב עת למשפט ולתיקון חברתי, אשר יוצא מטעם תכנית המשפט בשירות הקהילה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. שימשתי כעורך הראשי של כתב העת בארבעת הכרכים הראשונים שלו.

בעבר – מנהל שותף של אתר ההפרטות וההלאמות של מרכז חזן לצדק חברתי במכון-ון ליר, חבר ביסו"ד ופעיל במכללה החברתית-כלכלית. הייתי פעיל במאבקים נגד הפרטת בתי הסוהר ונגד ייצוא הגז.

מרצה בפני קהלים שונים בנושאים מגוונים הכוללים, בין השאר : תאגידים וחברה, עוצמה תאגידית, אחריות תאגידית, משפט ושינוי חברתי, זכויות חברתיות, מדינת הרווחה, גלובליזציה, מהגרי עבודה, הפרטה, פופוליזם, טוב משותף.

לתיאום הרצאות – 053-2830529.

 

3 thoughts on “קצת עליי

 1. שלום עופר.
  שמי אביטל ואני סטודנטית של מדעי החברה. נתקלתי בבלוג שלך בעקבות חיפוש חומר על הגדרת הון ומדינה על ידי אסכולות שונות (הניאו-קלאסית, הניאו-מרקסית וההצבר הדיפרנציאלי).
  בינינו, אני מאד לא מתחברת לתחום הזה ומרגישה די תקועה עם העבודה שלי..
  התרשמתי ביותר מכמות הידע שיש לך ונהניתי להתקל בבלוג 🙂
  אז חשבתי, אולי אתה יכול לכוון אותי למקום הכי קל ופשוט לחפש בו את המידע שאני צריכה – וזה אמור להיות ברמה שטחית של החומר, לא משהו מורכב, אבל החומר עצמו מורכב…
  בכל אופן, המשך בעבודה המרשימה שאתה עושה ואם תוכל לתת לי הכוון אשמח מאד מאד…
  שיהיה לך שבוע טוב!!!
  אביטל.

 2. עופר שלום,
  הנני סטודנטית למשפטים באוניברסיטה העברית. במסגרת עבודה שאני כותבת, אני מחפשת ספרות/מאמרים של חוקרים ישראלים המשתייכים לזרם "הגישה הביקורתית של המשפט" (CLS). האם יש משפטנים ישראלים המשייכים עצמם לזרם זה?
  תודה
  שלומית

 3. הי עופר,
  קורא ועוקב אחר פרסומיך המעניינים , בדרך כלל מסכים עם דעותיך . הייתי מאד מעוניין להפגש בהזדמנות ביחד עם מספר חברים שמאמינים גם הם ברעיונות שאתה מביע, לשאול מספר שאלות ולשמוע דעתך בנושאים שונים.
  בברכה,
  גלעד קט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *