קצת עליי

קצת עליי

יזם של רעיונות ואידיאליסט מפוכח המאמין באפשרות לתיקון החברה .

דוקטור למשפטים. עבודת הדוקטורט שלי, שנכתבה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, עוסקת במאבק הפוליטי סביב הניסיון לכלול שיקולים של אחריות חברתית במסגרת הרפורמה בחוק החברות הבריטי בשנת 2006.

מרצה בכיר בפקולטה למשפטים במכללה האקדמית צפת.

אני עומד בראש הקליניקה לתאגידים וחברה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, וייסדתי, ביחד עם עמיתתי ד"ר רונית דוניץ-קידר, את המכון לאחריות תאגידית שאותו ניהלתי במשך שנתיים.

עמית בכיר וראש תחום כלכלי במכון החשיבה שחרית.

ערכתי במשותף עם ד"ר רונית דוניץ-קידר את הספר שוק, משפט ופוליטיקה: על אחריות חברתית של תאגידים שיצא בהוצאת רסלינג בשנת 2017. בשנת 2020 כתבתי את אחרית הדבר לתרגום ספרו של קרל פולני התמורה הגדולה, תרגום שפעלתי לקידומו במשך שנים ארוכות.

ממייסדי כתב העת מעשי משפט – כתב עת למשפט ולתיקון חברתי. שימשתי כעורך הראשי של כתב העת בארבעת הכרכים הראשונים שלו.

בעבר – מנהל שותף של אתר ההפרטות וההלאמות של מרכז חזן לצדק חברתי במכון-ון ליר, חבר ביסו"ד ופעיל במכללה החברתית-כלכלית. כמו-כן עמדתי בראש הסניף הישראלי של ארגון Tax Justice Network

בין הרעיונות והיוזמות שפעלתי לקידומם: המאבק נגד הפרטת בתי הסוהר; המאבק נגד ייצוא הגז; אחריות תאגידית ותכנוני מס אגרסיביים; השקעה אחראית; הכנסה בסיסית.

מרצה בפני קהלים שונים בנושאים מגוונים הכוללים, בין השאר : תאגידים וחברה, עוצמה תאגידית, אחריות תאגידית, משפט ושינוי חברתי, זכויות חברתיות, מדינת הרווחה, גלובליזציה, הפרטה, פופוליזם, טוב משותף, הכנסה בסיסית, קרל פולני.

לתיאום הרצאות – 053-2830529.

 

4 thoughts on “קצת עליי

 1. שלום עופר.
  שמי אביטל ואני סטודנטית של מדעי החברה. נתקלתי בבלוג שלך בעקבות חיפוש חומר על הגדרת הון ומדינה על ידי אסכולות שונות (הניאו-קלאסית, הניאו-מרקסית וההצבר הדיפרנציאלי).
  בינינו, אני מאד לא מתחברת לתחום הזה ומרגישה די תקועה עם העבודה שלי..
  התרשמתי ביותר מכמות הידע שיש לך ונהניתי להתקל בבלוג 🙂
  אז חשבתי, אולי אתה יכול לכוון אותי למקום הכי קל ופשוט לחפש בו את המידע שאני צריכה – וזה אמור להיות ברמה שטחית של החומר, לא משהו מורכב, אבל החומר עצמו מורכב…
  בכל אופן, המשך בעבודה המרשימה שאתה עושה ואם תוכל לתת לי הכוון אשמח מאד מאד…
  שיהיה לך שבוע טוב!!!
  אביטל.

 2. עופר שלום,
  הנני סטודנטית למשפטים באוניברסיטה העברית. במסגרת עבודה שאני כותבת, אני מחפשת ספרות/מאמרים של חוקרים ישראלים המשתייכים לזרם "הגישה הביקורתית של המשפט" (CLS). האם יש משפטנים ישראלים המשייכים עצמם לזרם זה?
  תודה
  שלומית

 3. הי עופר,
  קורא ועוקב אחר פרסומיך המעניינים , בדרך כלל מסכים עם דעותיך . הייתי מאד מעוניין להפגש בהזדמנות ביחד עם מספר חברים שמאמינים גם הם ברעיונות שאתה מביע, לשאול מספר שאלות ולשמוע דעתך בנושאים שונים.
  בברכה,
  גלעד קט

 4. ד"ר סיטבון, מרצה תותח, מנומס, נעים הליכות! מלא ידע! לפעמים גם יכול להסביר 3 פעמים, שמח שלמדתי אצלו וקיבלתי אחלה ציון גם אחרי כל הדיאלוגים וה"ריבים" שלנו שנובאים כמובן מהשקפת העולם השונה שלנו. שלי העסקית קפיטליסטית ושל ד"ר סיטבון יותר סוציאליסטית דבר זה ממש העלה מדרגה באיכות הדיונים הכיתתיים שלנו! גם היום כשאני מסיים לימודים לסימינריון שלי למרצה פרופ' ותד אני מנסה לקחת מידע ממנו לסימינריון שלי! למדתי גם דיני תאגידים וגם דיני עבודה! אני אוהב את הבלוג!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *