חברה, גיליון 31

חברה, גיליון 31

הבלוג – יומן הרשת – תפס בשנה האחרונה את מקומו כאתר מרכזי של כתיבה ביקורתית ואלטרנטיבית ברשת הישראלית. להלן מקבץ – למען האמת, מדגם צנוע – של בלוגים המצטיינים בכתיבה שהיא תמיד דעתנית ומחוייבת, ועל-פי-רוב גם סוציאל-דמוקרטית ורעננה:

http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=248943 הבלוג המשובח "לחץ חברתי" של העיתונאים המוכשרים יואב ריבק ( 'הארץ' ) ויאיר טרצ'יצקי ( 'מעריב' ) בוחן באופן ביקורתי, במסורת אתר 'העוקץ' החלוצי (ראו 'חברה', גליון 10), את האקטואליה החברתית והכלכלית.

http://blog.tapuz.co.il/sdudi / – הבלוג של אודי מנור ( כן, כן, ההוא מ'חברה' ) הוא בלוג חשוב המוקדש כולו לקידום הסוציאל-דמוקרטיה הישראלית. גולת הכותרת כאן היא השיעורים המרתקים – מורה נשאר תמיד מורה – שמלמדים בשפה בהירה וקולחת מושגי יסוד ואירועים היסטוריים נשכחים (ויסות המניות, הסדר הקיבוצים).

http://nadav.blogdebate.org/ – הבלוג היפה של נדב פרץ (גם הוא מיסו"ד) נקרא 'הרהורים של אבא'. אכן, לצד תובנות סוציאל-דמוקרטיות (רב-תרבותיות למהדרין), יש בבלוג הזה גם הגיגים משפחתיים שאף שהם מתחילים בסיפור הפרטי, הם כמעט תמיד מצליחים לספר משהו חשוב גם על החברה שלנו.

http://kusit3g.blogli.co.il/ – הבלוג של יונית מוזס ( הידועה בכינויה 'כוסית עם אובססיית שואה' ) הוא בלוג של כותבת רצינית ומרשימה. הבלוג עוסק במגוון גדול של נושאים הנע על הספקטרום הבלתי-אפשרי לכאורה שבין פמיניזם לזכרון השואה. על הדרך, אפשר למצוא הרבה תובנות מעניינות על פוליטיקה, כלכלה, חברה ותרבות.

http://www.ronendorfan.com/ – הבלוג של העיתונאי רונן דורפן – המשלב פרשנויות מחכימות וידע בלתי-נדלה – הוא עונג צרוף לכל מי שמתעניין בספורט ובהקשריו הסוציולוגיים וההיסטוריים. הבונוס – חידוני ספורט שבועיים אתגריים.

http://haifalawfaculty.blogspot.com/ – הבלוג של מרצי הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה הוא אתר מצויין להתעדכנות אינטיליגנטית בנעשה בעולם המשפט – ועל כן גם בעולם הפוליטיקה והכלכלה – בישראל.

וגם:

http://www.notes.co.il/gross – הבלוג 'המשתה' של ד"ר איל גרוס – בין זכויות אדם לארוחות גורמה. אולי פרשנות חדשה לטקסט האפלטוני הידוע?

4 thoughts on “חברה, גיליון 31

  1. עופר? עופר (שהיה פעם) הירושלמי? זה ששירת איתי במקום ההוא מתחת לאנטנות ברמת השרון? אתה אומר שאתה אידאליסט שרוצה לתקן את החברה… נשמע כמו העופר שאני מכיר.

    אם זה אתה, תפוס אותי ב-henchook אט gmail דוט com, ונחדש את הקשר.

  2. באופן כללי אם כותבים באופן מעניין על נושאים של חברה, כלכלה ופוליטיקה.
    באופן ספציפי יותר, זה יהיה קצת קשה משום שחמש שנות כתיבה קצת התישו את העכביש, והוא יוצא לחופש לתקופה לא מוגבלת, כבר בגליון הנוכחי שיוצא ביולי 🙂
    מכל מקום – בהצלחה באזרחות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *