חברה, גליון 7

חברה, גליון 7

http://www.netanyahu.org – כן-כן, מלבד האתר המקצועי המצוין של משרד האוצר, מסתבר שלשר האוצר החדש שלנו יש גם אתר ביתי משלו. באופן לא מפתיע, רוב החומר באתר – המתעדכן באופן שוטף – באנגלית. באתר ניתן למצוא תמונות ומאמרים של נתניהו עצמו בנושאים מגוונים (עשיתי בניתי), וכן עשרות ידיעות ומאמרים מעיתונים וכתבי-עת התומכים בעמדותיו המדיניות (מזל שערפאת קיים!) והכלכליות (המפגינים "הניהיליסטים" נגד הגלובליזציה טועים – הקפיטליזם הגלובלי הוא האמצעי הטוב ביותר לייצר עושר ורווחה; אבסורד לטעון כי החברות הרב-לאומיות צוברות כוח רב מדי – הרי אין להן שום כלי נשק). כמו-כן ניתן למצוא קישורים לאתרים שונים של ארגוני ימין סהרוריים בישראל ובארה"ב, לאתרים של מכוני מחקר שמרניים – השופכים אור על עמדותיו הקיצוניות של נתניהו – וכן אוסף של מכתבי מעריצים. האיש אשף תקשורתי, אך הדמגוגיה, אוי הדמגוגיה.

http://www.worldsocialism.org/ה1- במאי הוא הזדמנות טובה לבדוק מה זה אומר להיות סוציאליסט בימינו (חוץ מאשר, כמובן, להיות מנוי ל"חברה"), והאתר הזה יכול להיות התחלה מעניינת: מלבד קריקטורות משעשעות וציטוטים שנונים (הילארי קלינטון: "השוק יודע את השווי של כל הדברים, אך הוא לא יודע את הערך של שום דבר"), אפשר למצוא בו גם מידע בסיסי, ואף יותר מכך, על סוציאליזם (האם הוא נוגד את טבע האדם?), קפיטליזם (מדוע נגרמים משברי ייצור?), אך גם על יוצרים ויצירות סוציאליסטיים (ויילד, שלי, לנון (Imagine כמובן)). בנוסף, יש גם מנוע חיפוש פנימי, טקסטים בתורכית ובצ'כית, אפשר להרשם לקבוצות דיון ואפילו ליצור קשר עם תנועות סוציאליסטיות ברחבי העולם. פועלי כל העולם התאחדו (בשביל זה יש אינטרנט)!

http://www.brettonwoodsproject.org/ – הסכמי ברטון-וודס משנת 1944 הקימו, בניצוחו של הכלכלן הבריטי ג'ון מיינארד קיינס, את הבנק העולמי ואת קרן המטבע הבינלאומית כארגונים שמטרתם לסייע בתכנון ובויסות ההון הגלובלי ולקדם שיתוף-פעולה כלכלי בין מדינות. בין השנים 1968 ו1973, תחת ניצוחם של ניקסון, קיסינג'ר ומילטון פרידמן, נעקר העוקץ הפרוגרסיבי מהסכמים אלו [ראו מאמרם של יאיר רביב ואודי מנור, 'מפנה' גליון אפריל 2002], והם הפכו למכשירים, בעיקר בשירותה של ארצות הברית, להפצתן של תפיסות כלכליות ניאו-ליברליות ולאימוצה של מדיניות כלכלית שמרנית, המוכתבת למדינות השונות, מבלי להתחשב באופיה של כל מדינה ומדינה. בשנת 1995 הקימו ארגונים חוץ-ממשלתיים בריטיים את "פרוייקט ברטון-וודס", המרושת על פני העולם כולו, ואשר מטרתו לשמש כ"כלב שמירה" של שני ארגונים אלו, ולהשפיע עליהם במטרה שישנו את תפיסותיהם הכלכליות הפשטניות בכיוונים פרוגרסיביים יותר. באתר ניתן למצוא מידע שוטף לגבי פעילות הארגונים בעולם כולו ( הפרטת מערכת המים בגאנה, תמיכת הבנק בתכנית פיתוח יערות בעייתית ברומניה… ) וכן ניירות עמדה והצעות לשיפור ולייעול. כמו-כן יש באתר קישורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *