כלכלה אנושית – פוסט פתיחה (פייסבוק שחרית, 21/3, ביחד עם ד"ר ליה אטינגר)

כלכלה אנושית – פוסט פתיחה (פייסבוק שחרית, 21/3, ביחד עם ד"ר ליה אטינגר)

אנו מאמינים שכלכלה נועדה לאפשר שגשוג של כולם – אנשים, קהילות והטבע שמקיים אותם. הביטחון הכלכלי של כל אחד ואחת מאיתנו בנוי ממעגלים של ערבות הדדית – משפחות, קהילות, מקומות עבודה מוגנים ורשת ביטחון מדינתית. כלכלה משגשגת צריכה לקדם מדיניות שתחזק כל אחד מהמעגלים הללו ותאפשר לכל אדם לממש את יכולותיו, באופן שאנו כחברה נרוויח ממנו.

כיום, הכלכלה שלנו מיטיבה עם קבוצות קטנות מדי, ומייצרת פערים בלתי מתקבלים על הדעת בין אלה שיש להם לבין אלה שאין להם. ריכוז ההון בידיים מועטות מאפשר להן להטות את חוקי המשחק לטובתן, להעצים את השפעתן ובעיקר לייצר "מעגלי הצלחה למצליחים" שמשאירים מאחור את כל היתר. כאשר הפערים החברתיים גדולים מדי, השוק מאבד מיעילותו החברתית והדמוקרטיה נחלשת.

כלכלה אנושית היא כלכלה דמוקרטית יותר, שבה פירות הצמיחה הכלכלית מתחלקים באופן הוגן, שמרחיב את מעגל הנהנים מהם, ובמיוחד מקרב הקהילות המודרות; שמקדמת יזמות ותחרותיות מבלי להרוס את הרקמה החברתית ולפגוע בבטחון הכלכלי; שמשתמשת בכלים של מערכת המס לצמצום הפערים החברתיים; שמשקיעה לטווח ארוך באופן שימנע בעיות לפני היווצרותן ויחסוך כסף רב בעתיד; שמטפחת את הכלכלה המקומית; ומקדמת יוזמות חברתיות יצירתיות שמעשירות את נחלת הכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *